Jak założyć własną stronę internetową?

Sep 22, 2020
Powrót do listy porad
Jak założyć własną stronę internetową?
Na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas zakładania strony internetowej. W tym artykule opisujemy kwestie, które należy wziąć pod uwagę przy zatrudnianiu firmy do realizacji strony. Tłumaczymy również czym jest Hosting oraz Domena.

Każda firma powinna zaistnieć w sieci i posiadać własną stronę internetową.

Postępowość jak i nowoczesność pną się ku górze. Każdego dnia jesteśmy poddawani nieznanym nowinkom technologicznym. Wszystko przenosi się do Internetu. Ostatnie miesiące dały nam szczególnie znać, że prowadzenie działalności stacjonarnej nie jest wystarczające. Ponad to możliwość sprzedaży w sieci ułatwia nam trafienie do coraz to większego grona odbiorców. Działanie tylko w sferze lokalnej nie pozwoli nam na satysfakcjonujące wyniki i ogranicza nasze możliwości. Podjęcie decyzji o przeniesieniu firmy do sieci nigdy nie była tak prosta.

Od czego należy zacząć podczas projektowania strony internetowej?

Zanim rozpoczniesz szukania narzędzi musisz zastanowić się nad paroma bardzo istotnymi kwestiami. A przede wszystkim odpowiedzieć sobie na bardzo podstawowe pytania. Między innymi:

  • Jaki ma być cel strony?
  • Co chciałbyś by na stronie się znalazło?
  • Jaki rodzaj klienta Cię satysfakcjonuje?
  • Co mają na niej znaleźć osoby odwiedzające Twoją stronę internetową?
  • Ile masz czasu oraz środków na przeznaczenie do realizacji strony?

Po odpowiedzeniu sobie na te znaczące pytania. Możemy rozpocząć identyfikacje na jakim projekcie Tobie zależy. Każdy przedsiębiorca wymaga innego podejścia w kwestii założenia strony Internetowej. Zależy każdemu na czymś innym.

Przykładowo: Jesteś przedsiębiorcą, któremu zależy na złożeniu strony wyłącznie jako wizytowej. Prowadzisz usługi lokalne i nie potrzebujesz wychodzić poza tak zwane swoje ,,rejony”.  Taka strona jak najbardziej może wystarczyć. Inna organizacja założy stronę z zamiarem reprezentacji swojego portfolio, które łatwo odnaleźć w sieci. A jeszcze kolejna działalność będzie tworzyła stronę z zamiarem aktywnego uczestnictwa. Za pomocą modelu newsy opowie o swoich możliwościach oraz zasięgu działania bądź za pomocą umieszczenia chatu na stronie doprowadzi do bezpośredniego oraz aktywnego kontaktu z klientem. Możliwości jest naprawdę wiele, tylko musisz się głęboko zastanowić jak chciałbyś by wyglądał projekt.

Strona to miejsce gdzie mamy okazję się pokazać, więc zróbmy to z najlepszej strony!

Jak rozpocząć realizację strony internetowej?

Jest wiele możliwości podejścia do realizacji strony internetowej. Możemy ją zrobić nawet sami, jednak jest bardzo ważny punkt o którym nie należy zapominać. Jako osoby nie mające pojęcia jak powinna wyglądać porządna strona nie możemy jej też w poprawny sposób wykonać. Co jest tak ważne? Sercem każdej dobrej strony internetowej jest skrypt pisany przez profesjonalnych programistów. Pewnie po obserwacji dotychczasowych ofert programistów widzisz znaczną różnorodność w cenach. Jeden projektant potrafi wykonać stronę za 2-wa tysiące złotych, a jeszcze inny programista za tę samą stronę wymaga 5-ciu tysięcy złotych. Pierwszy przykład realizuje stronę na gotowych programach. Konsekwencją ich zastosowania jest słabe pozycjonowanie, strony przeważnie nie posiadają spójności i nie odróżnia się od reszty. Chcąc zaistnieć w sieci musimy dużą uwagę kłaść na indywidualność. Chcemy przyciągnąć kontrahenta po przez intuicyjną nawigację czyli doskonale widoczne menu, klarowne instrukcje, a także odróżniające się przyciski.

Należy myśleć przede wszystkim o wygodzie użytkownika.

Wychodzimy z założenia, że czasem lepiej jest zapłacić trochę większą sumę, a cieszyć się lepszą rozpoznawalnością i łatwiejszą użytecznością. Ponieważ jaki jest sens zapłacenia za stronę, która się niczym nie wyróżnia i widnieje na szarym końcu wyszukiwarki Google co równowarzy się z brakiem odwiedzających. W sytuacji ponoszenia większych kosztów za stronę mamy większe możliwości oraz możemy znacznie więcej wymagać. Również w tym przypadku strona jest responsywna czyli przystosowana do każdego odbiornika. Dostosowuje się do wielkości ekranu urządzenia. Daje to możliwość każdemu odbiorcy zajrzenia na stronę na laptopie, tablecie czy smartfonie. Zwróć także szczególną uwagę czy firma oferująca Tobie realizację strony posiada w swoim pakiecie system CMS. CMS jest to system, który umożliwia zarządzanie stroną internetową bez znajomości kodu HTML. Dzięki wdrożeniu systemu CMS możemy z łatwością zarządzać treścią jaka się znajduje na stronie w łatwy oraz prosty sposób. Reasumując, jeżeli chcesz mieć dobrze wykonaną stronę internetową swojej działalności i nie chcesz się bawić w programowanie znajdź firmę, która się zawodowo tym zajmuje. Jednak przed zleceniem wykonania zainteresuj się na jakim programie zostanie utworzona.

Czym jest Domena?

Domena to inaczej tożsamość w intrenecie. Domena jest elementem adresu internetowego najczęściej spotykamy się w przypadku przedsiębiorstwa po prostu z jego nazwą. Po wpisaniu nazwy domeny w wyszukiwarce kieruje odbiorcę na żądaną stronę internetową. Nazwa domeny jest niepowtarzalna. Domenę należy wykupić i co rocznie opłacać za jej utrzymanie.

Czym jest hosting?

Hosting jest to serwer na, którym umieszczamy swoje pliki. Jest to miejsce przechowywania naszej strony internetowej i jej podstron. Bez hostingu pliki nie będą dostępne w sieci. Po wykupieniu domeny należy wykupić miejsce na serwerze. Co hosting nam oferuje? Dzięki hostingowi umieszczamy swoją stronę www, mamy możliwość założenia skrzynek e-mail nie tylko dla siebie, ale i także pracowników, przechowuje nasze pliki i każda osoba odwiedzająca z każdego miejsca na świecie może je zobaczyć. Jeżeli dysponujesz domeną jak i również hostingiem, posiadasz wszystko by móc pojawić się w internacie.

Wykupienie domeny jak i hostingu jest niezbędne do posiadania strony internetowej.

 

Co jest modne? Zastosowanie...