Szybkość ładowania strony – dlaczego jest tak ważna dla branży e-commerce?

Aug 6, 2021
Szybkość ładowania strony – dlaczego jest tak ważna dla branży e-commerce?
Czas ładowania witryny, wpływa nie tylko na mniejsze zainteresowanie wśród użytkowników, ale i również pozycja naszej strony spada w wynikach wyszukiwania. Sprawdź jak zwiększyć Twoją widoczność oraz sprzedaż, zwiększając wyłącznie prędkość strony internetowej.

Prędkość strony, czy jest tak ważna?

Czas to pieniądz, to stwierdzenie nigdy nie było bardziej trafniejsze.

Ponad 80% użytkowników, których napotkało problem z załadowaniem strony deklaruje, że nie ponowi zakupów na danej platformie. Jak i również 53% użytkowników porzuca swój koszyk, w przypadku gdy strona się wolno ładuje.

Jak się zachowa konsument w przypadku wolno ładującej się strony internetowej? Klient trafił na Twoją stronę internetową w celu wykonania zakupów lub uzyskania informacji o ofercie. Jednak platforma zbyt długo się ładuje, przejście z jednej podstrony na drugą zajmuje okrutnie dużo czasu, a dostanie się do potrzebnych informacji wydaje się wręcz niewykonalne.

Cierpliwość użytkownika dobiega końca, kieruje się na inną stronę internetową na której bezproblemowo dokona zakupów lub uzyskania potrzebne informację. Nasza sprzedaż automatycznie spada, a ruch gwałtownie maleje.

Jak można z łatwością zauważyć, szybkość ładowania strony internetowej jest niezwykle ważna dla przedsiębiorców zamieszczających swoje oferty internecie, a tym bardziej dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż internetową.

Ułatwiajmy naszym potencjalnym Klientom odnalezienie oferty którą są zainteresowani.

Test szybkości strony internetowej

Zanim jednak podejmiemy się jakichkolwiek działań, przetestujmy szybkość naszej witryny.

Jak to zrobić? Nic bardziej prostszego, aby przetestować szybkość naszej strony internetowej, wpisujemy w wyszukiwarkę ,,page speed test” najlepiej skorzystać z narzędzia, które oferuje nam Google.

Jest to narzędzie zupełnie darmowe, możesz sprawdzić w nim szybkość strony internetowej na komputerze oraz na telefonie.

Adres naszej domeny wpisujemy w oknie, a następnie uruchamiamy test. Chwile czekamy, aż narzędzie wykona analizę naszej strony internetowej.

wynik testu prędkości strony internetowej

Szybsza strona przekłada się na zwiększony zasięg oraz wzmożoną sprzedaż

Szybsze strony nie tylko mają wysoką pozycję w wyszukiwarce Google, ale i również lepiej się konwertują.

Zwiększając szybkość swojej strony internetowej, automatycznie pojawiasz się wyżej w rankingu wyszukiwania. Zła struktura strony czy też przestarzałe i niezoptymalizowane technologie diametralnie przegrywają w starciu z coraz większymi potrzebami użytkowników.

Jeżeli nasza witryna ładuje się zbyt długo, Google zaczyna traktować ją jako mało przyjazną użytkownikowi, obniżając jej pozycję strony w wynikach wyszukiwania.

Jeżeli zależy Ci na tym, aby strona otwierała się maksymalnie szybko, najlepszym rozwiązaniem jest jej optymalizacja.

Jeżeli nie masz doświadczenia w programowaniu stron internetowych, zleć to nam. Zajmiemy się optymalizacją Twojej strony internetowej oraz sprawimy, że Twoja witryna będzie miała wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania.

Przejdź do zakładki --> Twoje potrzeby, wypełnij formularz. Następnie oczekuj na kontakt naszego konsultanta. Na podstawie formularza przgotujemy ofertę, specjalną.

Rozpocznijmy owocną współpracę już dziś.