E-biznes. Czyli jak przenieść firmę do internetu?

Aug 30, 2021
E-biznes. Czyli jak przenieść firmę do internetu?
Nadeszły czasy kiedy większość zakupów wykonuje się przez witryny internetowe. Przenieś swój biznes stacjonarny do świata wirtualnego, to właśnie tam większość użytkowników sięga opinii lub poleceń. Wybuduj kanał również do Twojego e-biznesu.

Sprzedaż online - Czy warto przenieść swój biznes do internetu?

Ostatni rok, spowodował zamknięcie wielu sektorów gospodarki. Co za tym idzie, wprowadzone ograniczenia uderzyły w mikro oraz makro przedsiębiorców.

Duże sieci detaliczne, biura korporacyjne jak i osoby wykonujące wolne zawody. Nagła utrata ciągłości stałego dochodu sprawiła, że przed wieloma osobami pojawił się najgorszy możliwy scenariusz.

Epidemia COVID-19 sprawiła również, że większość naszych Klientów rozpoczęło poruszać się po internecie.

Na ten moment, aż 76% polskich internautów dokonuje zakupy właśnie przez platformy internetowe.

Efektem pandemii jest najwyższy wzrost sprzedaży internetowej na przestrzeni ostatnich lat.

wirtualna firma  

Przeniesienie biznesu do internetu dla wielu jest dziś jedynym sposobem na przetrwanie. Jednak aby przenieść skutecznie biznes stacjonarny w użytkowanie online, potrzebujemy odpowiednich narzędzi, a przede wszystkim wiedzy na ten temat.

Handel online może wydawać nam się nierealny bądź bardzo kosztowny.

Początkowo środki należy włożyć w utworzenie strony internetowej z odpowiednimi modułami oraz ich pozycjonowanie, jednak jest to inwestycja, która się zwraca, a nasz produkt może dotrzeć do większej ilości potencjalnych Klientów.

Biznes online nie wymaga wynajmowania lokalu, w wielu przypadkach można zrezygnować z magazynu, dzięki czemu możemy Klientom zaproponować atrakcyjniejsze ceny.

Na co zwrócić uwagę podczas tworzenia Twojej strony firmowej?

Przenosząc biznes do internetu, należy przemyśleć jaki nas interesuje rynek docelowy. Odpowiedzmy sobie na pytanie czy chcemy aby znaleźli nas Klienci wyłącznie lokalni, czy jesteśmy w stanie obsłużyć sprzedaż ogólnokrajową?

Określenie tych elementów na początku, pozwoli przygotować zaplecze techniczne biznesu internetowego.

Dokładnie przemyślmy jakie moduły chcemy zawrzeć na naszej stronie firmowej, czy ma być to tylko wizytówka, czy chcielibyśmy przeprowadzać sprzedaż, którą możemy wykonywać wprowadzając moduł sprzedażowy. A może chciałbyś poznać swoich Klientów i móc odpowiedzieć na ich każde nurtujące pytanie, w takiej sytuacji zamieścimy na stronie moduł chatowy.

Przemyślenie i uporządkowanie funkcji, jakie powinna posiadać strona, pomoże w doborze optymalnych rozwiązań technicznych.  Niezbędnym elementem są również rozbudowane opisy usług lub produktów, zoptymalizowane pod kątem SEO.

Tak jak widzisz, rozpoczęcie działalności w sieci może wymagać podjęcia różnych kroków w zależności od tego, jaka jest Twoja branża oraz w jaki sposób chcesz by służyła Twoja strona internetowa.

Marketing internetowy - kołem napędowym do sprzedaży w sieci

Jeżeli już utworzyłeś stronę internetową, która jest aktywna, czas przejść do jej rozreklamowania.

Dlaczego ten punkt jest tak ważny?   Wyobraź sobie sklep, w którym kupisz wszystko czego potrzebujesz, jednak znajduje się on w środku lasu bez drogi dojazdowej. Skoro nie ma drogi dojazdowej to potencjalni Klienci nie mają możliwości znalezienia go.

Teraz wyobraź sobie sklep znajdujący się tuż obok autostrady. Nawet gdy będzie posiadał mały arsenał produktów, to sprzedaż będzie dużo większa niż w przypadku sklepu z pierwszego przypadku.

Wybuduj drogę dla swoich potencjalnych Klientów, reklamując swoją markę, zwiększając jej popularność w sieci.

Zbuduj kanał do swojej witryny za pomocą: Social mediów, SEO, SEM, Display Ads, Video marketing, Content marketing, Google Ads i wiele innych.

Wniosek jest jeden - warto przenieść biznes do świata internetu i czerpać z tego korzyści.

Sprzedaż w sieci z roku na rok będzie się zwiększać, bądź na to przygotowany i zaskocz swoich Klientów możliwymi rozwiązaniami.

Wyszukaj Efektywnie Online 

Przeniesienie swojego biznesu do internetu tak jak wcześniej wspominaliśmy, wymaga odpowiedniej wiedzy oraz narzędzi. Nie wchodź w tematy, które zupełnie Cię nie interesują, tylko zaangażuj do swojego projektu osoby z doświadczeniem.

Jako profesjonalna firma zajmujemy się tworzeniem stron internetowych oraz ich pozycjonowaniem.

Skutecznie przeniesiemy Twój biznes do świata wirtualnego.

Pomożemy dobrać odpowiedni pakiet rozwiązań do Twojej branży, abyś mógł odnieść sukces.

firmowa strona internetowa

Zwiększymy Twoją widoczność witryny, aby sprzedaż wskoczyła na wyższe obroty.

Przykład dużych marek powinien nas uświadomić, że tworzenie sklepów internetowych i budowanie biznesu online jest na dzień dzisiejszy koniecznością - zwłaszcza w dobie szybko zmieniających się nawyków zakupowych przez konsumentów. 

Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz zgłoszeniowy --> Twoje potrzeby.